Gökkuşağı Asansör Teknik Müdürü Fatih Gedikli: Doğru firma seçmek önemlidir

0
9

Gökkuşağı Asansör Teknik Müdürü Fatih Gedikli: Doğru firma seçmek önemlidir

Akçaabat asansör sektörünün gelişimi ve kullanımı konusunda 27 yıldır aralıksız hizmet veren Gökkuşağı Asansör geleceğe imza atıyor.
Firmanın teknik müdürü Fatih Gedikli ekotime.net yaptığı açıklamada şunları söyledi.
Gökkuşağı Asansör Teknik Müdürü Fatih Gedikli asansörün bakımı- denetimi ve önemine dikkat çekti.
Güneş Mühendislik Asansör Sanayi (GÖKKUŞAĞI ASANSÖR)’nin 1993 yılında Trabzon da kurulduğuna dikkati çeken Fatih Gedikli, Gökkuşağı markasıyla Trabzon ve İstanbul başta olmak üzere Türkiyenin birçok ilinde hizmet verdiklerinin açıkladı. Teknik Müdür Gedikli alanında uzmanlaşmış 39 adet teknik personel ve 27 yıllık tecrübesi ile asansör sektöründe aralıksız hizmet verdiklerini hatırlatarak Akçaabat’ta asansör kabin imalatına devam ettiklerinin söyledi.
Teknik Müdür Fatih Gedikli “Asansör günümüzde yaşantımızın vazgecilmez araçlarından biri haline gelmiştir. İnsanların daha rahat yaşam isteğiyle birlikte 3 katlı binalarda bile asansör montajı yaptırmaktadır. Bölgemizde ki binalar 3 veya 4 kat üzeri yapılardır ve her binada neredeyse 1 adet asansör olmaktadır. Bölgemizde asansör sayısını artması ile birlikte asansörün imalatını, montajını ve bakımını yapacak personele sayısı artmakta ve bölgemize asansör sektörü istihdam anlamında katkıda bulunmaktadır” şeklinde konuşarak şöyle devam etti.
“Bilim teknoloji bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmelikte; asansörlerin ayda bir bakım yapılmasını ve senede bir A tipi muayene kuruluşlarına denetimini yaptırmasını şart koştuğunu belirtti. Bina sahipleri veya yöneticiler bu iki görevi yerine getirmediği takdirde asansörlerde oluşabilecek herhangi bir durumda bina yöneticilerinin sorumlu olacaklarını bilmesi gerektiğini belirtti. Burada önemli olan husus doğru asansör firmasını seçmektir.
Maalesef ülkemizde her sektörde olduğu gibi asansör sektöründe de eline takım sandığı alan iş yeri kurdum diyebiliyor. Bu da asansör işinde kaliteyi düşürmekle birlikte asansörü kullanacak kişilerin güvenliği hiçe saymaktadır. Bina yöneticilerimiz asansör firmasını seçerken Trabzon da 2005 yılında kurulan DOKAS (DOĞU KARADENİZ ASANSÖRCÜLER) derneğinden yardım alabilirler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz