Akçagaz Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Birincioğlu: Akçaabat’a gaz ithali gerçekleştireceğiz

0
4

Trabzon’un ilk ve tek tüpgaz dolum tesisi olan Akçagaz’da hedefler büyüdü.

ekotime.net’e açıklamalarda bulunan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Birincioğlu 1981 yılında bayrağı diktiklerini ifade ederek “o bayrak halen göklerdedir” dedi.

Birincioğlu şöyle devam etti.

“Akçagaz 1981 yılında Temel BİRİNCİOĞLU ve Tahsin ARMUTCU tarafından Akçaabat’ta kurulmuştur.

1984 Yılına kadar inşaat ve makine montajını tamamlayan şirketimiz ilk olarak Karadeniz bölgesinde teşkilatlanmaya başladı.

1986 yılında L.P.G. dolum tesisi gereklerinden olan L.P.G. stoklama ve depolama için İzmit ili Körfez ilçesini seçrek dolum ve stoklama için arsa satın alındı.

Bu sayede 900 ton L.P.G. stok ve 100 ton/gün dolum kapasitesi ile firmamız  Marmara bölgesine başta İstanbul, Bursa ve İzmit olmak üzere bayilik ağlarını kurmuş ve OTOGAZ bayilik ağlarını yine İstanbul, Ankara, Bursa, İzmit ve Balıkesir de tamamlamıştır.

Aynı zamanda L.P.G. boş tüp imali de yaparak 2 Kg. 12 Kg. 24 Kg. 45 Kg. lık imalatlarımıza ilave olarak otogaz L.P.G. tankları ve 3 – m3 den başlayarak 180 m3 e kadar L.P.G tankları üretmektedir.

Şirketimiz 1991 yılında Merzifon ile Antalya tesislerini faaliyete geçirmiş ve Akdeniz kıyılarına hizmet vermeye başlamıştır. Aynı zamanda   birde otogaz L.P.G. istasyonu faaliyete almıştır. Halen faaliyetlerimizi Antgaz olarak sürdürmektedir.

 

Daha sonra 1994 yılında başta Ankara ve Kırıkkale, 1995 Yılında Ege Bölgesi yatırım için seçilmiştir.  Halen bu tesislerde Ege bölgesi Aydın, İzmir ve Denizli olmak üzere tüplü ve otogaz LPG dağıtımı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ardından 2001 yılında bir tüp imalat fabrikası daha ilave ederek Doğu ve Güney Doğu illeri hedef pazar haline getirilmiştir. Ancak ana hedefimiz  yabancı bir ortaklık veya konsensüs ile L.P.G. gaz ithali ve buna paralel yatırımları Akçaabat’ımıza kazandırmaktır.

Akçagaz olarak gerçekleştirdiğimiz tüm imalatlarımızda imalata yeterlilik belgeleri ile TSE belgeleri alınmıştır. Yeni imal edilecek olan L.P.G. Dipenserleri ve L.P.G. pompaları imalat yelpazesine katılmakla birlikte sektörle ilgili AR-GE çalışmalarımız devam etmektedir.

Amacımız Akçaabat kazansın Trabzon kazansın ve Türkiye kazansın.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz