Yasaklar başladı

Prof. Dr. Tevfik Özlü uyardı: Kalabalıklardan uzak durun

Son günlerde tekrar artışa geçen corona virüsü vakaları sebebiyle bugün belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı bu akşam saat 20.00’den itibaren tüm yurtta geçerli olacak.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre, bu akşam başlayacak sokağa çıkma yasağı, 22 Kasım Pazar saat 10.00'a kadar devam edecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tevfik Özlü, yaşanan son gelişmelere ilşikin Tweter’den bir açıklama yaptı. Özlü yasaklara dikkat çekerek şunları söyledi:

 

Bilim Kurulunca alınan tavsiye kararları doğrultusunda uygulamaya konulan yeni tedbirlerin “etkili olup olmayacağı ve etkilerinin ne zaman görüleceği” soruluyor. Önümüzdeki 10-14 günden itibaren olumlu yansımalarını görebileceğimizi umut ediyorum.

Spor müsabakalarının seyircisiz oynanması ile düğün, nikah törenleriyle ilgili uygulamalar da sürece olumlu katkı verecektir.

Hepimiz kalabalıklardan uzak durup, hane halkımızla evde kalarak; dostlarımızla evlerde bir araya gelmekten, birlikte yiyip içmekten kaçınarak; maske, mesafe ve hijyene dikkat ederek, bu sürece destek olmalıyız

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.