TURİZM Düzenleme Tarihi : 14 Eylül 2020 11:44 Haber Girişi : 14 Eylül 2020 11:45

Uzungöl'e dokunulacak

Uzungöl'e dokunulacak

Uzungöl’de çevre düzenlemesi çalışmalarına başladık

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu, toplantı öncesi ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi.

Başkan Zorluoğlu, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen toplantının başlangıcında, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Başkan şunları söyledi.

 

UZUNGÖL’DE ÇEVRE DÜZENLEMESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

“Bir doğa harikası olan Uzungöl’de çevre düzenlemesi çalışmalarına başladık. Uzungöl’ün etrafında yeşil alan çalışması, kaldırımların yeniden kaplanması ve korkuluk çalışmaları yapılmaktadır. İnşallah 2’nci etabı daha büyük bir proje olacak. 2’nci etabı ile ilgili de proje çalışması tamamlanmak üzere. Onu da ihaleye çıktığımızda gölün etrafında çok daha geniş yeşil alanlar oluşturmuş olacağız. İşgaller ortadan kalkmış olacak. İnsanların gelip rahatlıkla dolaşabilecekleri, gezebilecekleri mekanlar oluşturacağız. 2’nci etap tamalandığında muhteşem bir alana kavuşmuş olacağız. Orada Büyükşehir Belediyesi olarak da bir yer kiraladık. Tahsisi için bakanlığa yazdık. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak orada var olmak istiyoruz.”

TRABZON’A BUZ PATENİ PİSTİ KAZANDIRACAĞIZ

“Şehrimize çok önemli millet bahçeleri kazandırıyoruz. Akçaabat Millet Bahçesi’ni geçtiğimiz aylarda hizmete aldık. Vakfıkebir’de çok güzel bir millet bahçesi çalışması var. Ortahisar Hüseyin Avni Aker’de yapılan Millet Bahçesi’nde Büyükşehir Belediyesi olarak ilavelerimiz oldu. Otopark projede yoktu, özel gayretlerimizle proje içerisine kapalı otopark koyduk. Biz buranın yaşayan bir park olmasını çok arzu ediyoruz. Bu nedenle Trabzon’da hiç olmayan buz pateni pisti koyduk. Yapımını biz gerçekleştiriyoruz. 400 metrekare alanda sentetik buz pateni pisti de proje ile birlikte tamamlanmış olacak. Yine 650 metrekare alanda kaykay pisti yapacağız. Millet bahçesi ile ilgili çalışmalar süratle devam ediyor.”