SAĞLIK Düzenleme Tarihi : 16 Kasım 2020 09:27 Haber Girişi : 16 Kasım 2020 09:28

Trabzon’da ürküten tablo.. 

Trabzon’da ürküten tablo.. 

Trabzon’da ürküten tablo.. 

Trabzon’da Koronavirüs ciddi rakamlara ulaştı. İl genelinde Koronavirüs bulaşan kişi sayısının günlük 500’ü bulduğu kaydedildi. Tespit edilen kişilerin ise büyük çoğunluğunun evlerde karantina altında tutulduğu kaydedildi. 

İl genelendi vatandaşların özellikle akraba ziyaretlerinde maske ve sosyal mesafe kuralarına dikkat etmemesi nedeniyle Koronavirüs rakamları bir anda patladı. Haziran ayında gurbetçilerin gelişi ile birlikte artan Koronavirüs rakamları, Kasım ayında da neredeyse önlenemez bir şekilde yükselmeye devam ediyor. 

Evlerde karantina başladı

Şu anda Trabzon’da özellikle Ortahisar ilçesinde Koronavirüs vakasının olmadığı mahalle, neredeyse kalmazken, Koronavirüs bulaştığı tespit edilen kişi sayısının ise 500’ü geçtiği ifade  ediliyor. Tespit edilen bu vakaların çok büyük kısmının ağır semptomlar göstermediği için evlerinde karantina altına alınıp tedavi edildiği bildirildi.Hasta sınıfına girmeyen bu vakalar belli bir süre karantina altında tutulurken testleri negatife döndüğünde karantina süreci bitirildiği bildirildi. Trabzon’da yaşanan bu artış sonrasında Trabzon Valiliği, özellikle yoğun olan cadde ve sokaklarda maske çıkarılmasından dolayı sigara içimini yasaklarken, vatandaşların da dost ve akraba ziyaretlerinde ise azami şekilde önem göstermesini istedi.