TEKNOLOJİ Düzenleme Tarihi : 01 Ekim 2020 06:56 Haber Girişi : 01 Ekim 2020 06:57

TEKNOFEST’in yeni adresi…

TEKNOFEST’in yeni adresi…

Saffet Kalyoncu: Trabzon’a bekliyoruz

 

TEKNOFEST’in yeni adresi…

 

“Teknofest etkinliğinin 2022 yılında Trabzon’da düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vermeye hazırız” diyen DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu Selçuk Bayraktar’ı Trabzon’a davet etti.

 

Kalyoncu, tüm Türkiyenin olduğu gibi ihracat camiası tarafından taktirle karşılandığını söyleyerek 2022 yılında Teknofest’in Trabzon’da düzenlenebileceği söyledi.

Başkan Kalyoncu şunları söyledi.

“Türkiye’nin gururu, kendisini ülkemizin teknolojik kalkınmasına adayan, medarı iftiharımız Trabzon’lu Sayın Selçuk Bayraktar’ın organizasyonu ile çok önemli bir teknoloji platformuna dönüşen TEKNOFEST etkinlikleri, tüm Türk vatandaşları gibi ihracat camiamız tarafından da takdirle karşılanmakta, geleceğimizin mimarı olan gençlerimizin çok değerli çalışmalarını gördükçe umutlarımız kat be kat artmaktadır.

Kıymetli hemşehrimiz Sayın Selçuk BAYRAKTAR’ın ve değerli ekibinin organizasyonları ile her yıl farklı tema ve alanlarda düzenlenmekte olan etkinliklerde ortaya çıkan yenilikçi ve geleceğimizi şekillendirecek genç fikirlerin, tüm dünyanın hayranlıkla izlediği savunma sanayimizdeki atılım gibi, Ülkemizin her alandaki teknolojik atılımına büyük katkı yapacağına canı gönülden inanmaktayız”.

 

Geçtiğimiz hafta Gazaiantep’de düzenlenen Teknofest 2020 etkinliklerine katılarak 2022 yılında Teknofest’in Trabzon’da düzenlenebileceği müjdesini veren Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’na teşekkür eden Kalyoncu “Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ve Bölge iş insanları olarak bu etkinliğin Bölgemizde düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuz belirtmek istiyoruz” dedi.

Saffet Kalyoncu sözlerini şöyle tamamladı.

“Bilindiği üzere Ülkemizin köklü teknik üniversiteleri arasında yer alan KTÜ bünyesinde kurduğumuz Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren yazılım firmalarımız yanında, KTÜ ve diğer Bölge illerimizdeki Üniversitelerimizde gerçekleştirilen teknoloji alanlarındaki çalışmalar, bu alanda Bölgemizde önemli potansiyelin olduğunu ortaya koymaktadır.

Geleceğin dünyası olan dijital alandaki bu çok değerli çalışmaları ve genç girişimcilerimizin yapay zeka ve yazılım alanlarında geliştirmiş oldukları fikirleri sanayi alanında kullanıma sunmak amacıyla TEKNOFEST gibi organizasyonların Bölgemizde düzenlenmesi, Yüksek katma değerli ürün üretimine yönelik sanayinin Bölgemizde filizlenmesine ve Trabzon’un hedefi olan yüksek katma değer ihtiva eden yüksek teknolojili ürünlerin üretiminde Orta Asya ve Kafkasya Bölgesinin üretim üssü olması hedefine büyük katkı sağlayacaktır.

Bu vesile ile TEKNOFEST 2022 etkinliğinin Trabzon ilimizde düzenlenmesi konusunda öneri geliştiren çok değerli Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu’na şükranlarımız arz ediyor, etkinliğin düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vereceğimizi arz ediyoruz”.