Süt üreticileri perişan halde

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında süt üreticilerine sahip çıktı.

Kılıçdaroğlu: Süt üreticileri perişan halde

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısında çeşitli konularda konuşa yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, süt üreticilerine sahip çıkarak “Bu kadar insafsızlık olur mu?” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Bunların yatacak yeri yok. Bu kadar insafsızlık olur mu? Saray iktidarı kime hizmet edeceğini iyi biliyor. Para babalarına, dolar babalarına hizmet etmekte sorun yok. Ama vatandaşa gelince hiçbir şey yok. Saray böyle olunca aşağısı da farklı olmuyor. Vay efendim niye eldiven yok, niye maske yok diyor. Vatandaş, maske umrumda değil artık ölmek istiyorum diyor.

O vatandaş gündemi belirledi. O adam tezgahında oyuncak satan bir adam. Her türlü fırçayı yiyor bir de ceza kesiliyor. Vali çıkıp ne diyor? Şahsımın yaklaşımı şahsımı da üzdü. Bir de bir sürü imla hatası var. Balık baştan kokar. Baş böyle ise aşağısı da böyledir

Süt üreticileri perişan halde. Çiğ süt alım fiyatı değişmedi ama her şeye zam geldi. Haziran’da ödenmesi gereken çiğ süt primi ödenmedi. Hayvanlarını kesmek için götürecekleri. Protesto etmek istediler ama bir sürü tehditle vaz geçirdiler.

Soma ve Emenek’ten maden işçileri hakları için yürümek istiyorlar. Hakkımızı isteyeceğiz diyorlar. Salihli’de durdurup 31 işçiyi gözaltına aldılar. Bu arkadaşların da haklarını ve hukuklarını sonuna kadar savunacağız. Bütün hak arayanların sözcüsü olacağız dedik.

Sen fikri iktidarını tesis edemezsin çünkü sen adaletli değilsin. Kini ve öfkeyi küçücük çocuklara aşılayandan adaletli biri olmaz. Adalet duygusu olursa herkes kendi ülkesinde özgürce yaşar. Adaleti dağıtması gerekenler adaleti katletmeye başladılar. Eskiden bir adalet kavramı vardı.