BÖLGE Düzenleme Tarihi : 11 Ekim 2020 10:14 Haber Girişi : 11 Ekim 2020 10:15

Süleyman Seyhan'dan Esnafa Uyarı

Süleyman Seyhan'dan Esnafa Uyarı

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası YK Başkanı Süleyman Seyhan: Zor günler geçiren esnafı bir kez daha uyardı

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan, Coronavirüs bahanesiyle gıda, hijyen ürünleri başta olmak üzere bazı hizmetlerde yüksek fiyatlara yönelik duyumları dikkate alarak vatandaşı mağdur edenleri bir kez daha uyardı.

Başkan Seyhan durum karşısında sessiz kalmayacaklarını ifade ederek uyarısını yineledi.

"Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve son günlerde ülkemizde de tespit edilen yeni tip  Coronavirüs vakalarından sonra ülkemizde ve ilimizde gıda ve hijyen ürünleri  başta olmak üzere bazı ürün ve hizmetlerin yüksek fiyatlardan satıldığına dair duyum almaktayız. Tüketiciyi Koruma Kanunu gereği vatandaşımız mağdur edilmemesi için fiyat denetimlerini daha once yapmıştırk. Görülen husus üzerine yeniden denetlemelerimizi sıklaştıracağız.

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha duyuruyorum. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.Vatandaşlarımız rahat olsunlar".