TARIM Düzenleme Tarihi : 02 Ocak 2021 16:59 Haber Girişi : 02 Ocak 2021 17:00

Sorun kamuoyu baskısı mı?

Sorun kamuoyu baskısı mı?

Pakdemirli'ye 'Yılın Bakanı' ödülü iptal edildi!

Tarım ve Orman Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, 28 Aralık’ta yaptığı basın duyurusunda, 29 Aralık’ta Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından Bakan Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ ödülü verileceği duyurusunu yaptı. Ancak 29 Aralık’ta Bakan Pakdemirli, Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik’i kabul ederken, ‘Yılın Bakanı’ ödülü ile ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmayarak, söz konusu kabulün normal bir ziyaret haberi şeklinde paylaşılması dikkat çekti. 

Açıklanmıştı

Tarım ve Orman Bakanlığı Basın Müşavirliği, 29 Aralık'ta yapılacak ödül töreninin frekans bilgilerini bile paylaşmıştı. Yapılan basın duyurusunda şunlar kaydedilmişti: "Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 29 Aralık Salı Günü (yarın) Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Sayın Nihat Çelik ve beraberindeki heyeti kabul edeceklerdir. Programda Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye ‘Yılın Bakanı’ Ödülü takdim edilecektir"

Kamuoyu tepkisi mi?

Ancak program sonrasında ödül töreni ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılmazken, söz konusu ziyaret normal bir kabul şeklinde paylaşıldı. Pakdemirli'ye verilecek 'Yılın Bakanı' ödül töreninin neden iptal edildiği ile ilgili hiç bir açıklama yapılmazken, söz konusu 'Yılın Bakanı' ödül törenin kamuoyundan tepki çekeceği endişesi ile iptal edildiği iddia ediliyor. Bilindiği üzere ORC Araştırma şirketinin 2020 yılının kabinesindeki bakanların performanslarına yönelik yaptığı ankette Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 15 Bakanın arasında 12'nci olmuştu.

Etiketler : Tarım Bakanı
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.