TURİZM Düzenleme Tarihi : 05 Ekim 2020 13:04 Haber Girişi : 05 Ekim 2020 13:05

Rusya’dan Türkiye’ye güzel haber

Rusya’dan Türkiye’ye güzel haber

Trabzon’a da bekliyoruz!

 

Rusya’dan Türkiye’ye güzel haber

 

İkinci dalgadan endişelenmeyen Ruslar, ekim-kasım ayında da Türkiye’ye tatil talebinde bulundu. Rus Tur Operatörleri Birliği Türkiye’de ekim ve kasım aylarının yaz aylarından daha iyi geçeceğini savunurken, Rusya’dan turist getiren tur operatörleri sezonu aralık ayına kadar uzatacaklarını duyurdu.

 

Ruslar vakalara aldırmadan kışa kadar gelmeye devam edecek. Talebi gören bazı  oteller kapanışları ertelemeye başladı. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türkiye’de ekim ve kasım aylarının yaz aylarından daha iyi geçeceğini savunurken, Rusya’dan turist getiren tur operatörleri sezonu aralık ayına kadar uzatacaklarını duyurdu. Ülkede Türkiye, Rusya’dan daha iyi durumda yorumları yapılırken, tatil talebi vakaların nasıl değerlendirildiğiyle ilgilenmiyor.

 

TÜROB Başkanı Yüksel Mutlu haberden mutlu olduklarını değerlendirirken Doğu Karadeniz Bölgesinde faaliyet gösteren turistik otellerin hazır olduğunu açıkladı.

 

Vaka sayılarının etkilemediği Rusların Türkiye’ye yönelik tatil talebi geçen yıllarda olduğu gibi ekim ve kasım aylarında da devam edecek. Ağustosta da geç başlamasına rağmen en çok turistin geldiği Rusya, eylülde de 517 bin 40 turist ile birinciliğini artırarak sürdürdü. Temmuzda Türkiye’ye gelen yabancıların sayısı 932 bin iken, ağustos ayında 2 milyon 155 bin oldu. Ağustosta en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Ruslar, yüzde 41,4’lük payla birinci olurken, yılın 8 aylık döneminde Almanya’dan 789 bin kişi, Rusya’dan ise 772 bin kişi geldi. Eylülde sadece Antalya'ya ilk sıradaki Rusya’dan 1 milyon 831 turist gelirken, geçen yıla göre kayıp ise yüzde 79 oldu.

 

CORAL: ARTAN TALEBİ DİKKATE ALIYORUZ
Türkiye'ye yönelik talebin devam ettiğini belirten Coral yöneticileri Türkiye programı için sezonun uzamasını sağlayacak şartlar olduğunu söyledi. Halihazırda Rusya’nın 12 bölgesinden Türkiye’ye uçuş yaptığı belirtilen Coral Travel’ın, 2020-21 kış sezonunda da Türkiye operasyonlarına devam edeceği açıklandı.

PEGAS: 12 AYLIK PROGRAM HAZIRLIYORUZ
PEGAS TOURİSTİK de Türkiye’ye yönelik talep artışını dikkate alarak sezonu uzatan yeni program hazırladı. Pegas Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, yılın 12 ayını kapsayan yeni bir uçuş programı hazırladıklarını belirterek, hangi şehirden nereye ne kadar süre uçulacağını yakında açıklayacaklarını söyledi.