BÖLGE Düzenleme Tarihi : 15 Aralık 2020 22:22 Haber Girişi : 15 Aralık 2020 22:25

Mal satmıyoruz, mal kazandırıyoruz! Çekici hayırlı olsun.

Mal satmıyoruz, mal kazandırıyoruz! Çekici hayırlı olsun.

Cemiyette mal satmıyoruz, Cemiyete mal kazandırıyoruz!

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta şoför esnafına hizmet vermek amacıyla pandemi döneminde eksikliği hissedilen çekici aracını cemiyete kazandırdıklarını söyledi.

Çekicinin hizmete girmesi nedeniyle Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası önünde tören düzenlendi.
Törende konuşma yapan Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası (TŞO) Başkanı Hakan Usta, TŞO’da 3 yıldır başkanlık yaptığını ifade ederek bu 3 yıl zarfında üyelere en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduklarını belirtti.

“Odamızda üyelerimize ‘misafir odaklı hizmet’ anlayışıyla hizmet vermeye devam edeceğiz. Çekici hizmetide bunlardan birisidir” diyen Başkan Usta şunları söyledi:  

 

“Paran yoksa evrak yok, üyelere oy verdin vermedin mantığı kaldırılarak herkese eşit mesafede hizmet verilmiştir.  40 adet dolmuş plakamızı 80 adet taksiye çevirdik.  Taksiye dönen esnaflarımızın yerleri belirlenerek durak ihtiyaçları karşılandı. Taksici üyelerimizin nezih ortamda hizmet vermeleri için durak ihtiyaçları karşılandı. Pandemi dönemi sürecinde 30 bin maske 10 bin adet kolonya dağıtımı yaptık. Çekicimiz ise başta üyelerimiz olmak üzere ihtiyaç duyulan her yerde 7/24 ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.” 

Trabzon'da dolmuş zammı gündemde!

Trabzon’da son dönemde tartışma konusu olan dolmuş zammıyla ilgili de konuşan Usta, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımızla istişare halindeyiz. Şu anda tüm ilçeler dahil olmak üzere Ortahisar’da Büyükşehir Belediyemizin de bununla ilgili çalışması var. Beraber uygun zamanda bir araya gelip açıklama yapacağız. Şu anda zam üzerinde çalışma yapıyoruz. Zaten ekonomik kriz var. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Zamanı geldiğinde bilgi vereceğiz. Açıklamayı Belediye Başkanımız duyuracaktır.

Ortak bir açıklama yapacağız

Şu aşamada esnafın durumu perişan. Pandemiden dolayı sokağa çıkmayan insanlar var. Arabalarda da yarı yarıya çalışıyor. Bazı duraklarda 3’de 2 oranında azalmaya gidiyor. Bu şartlarda tek taraflı zam yapılmasının çok ehemmiyeti yok. Belediye otobüsleri ile beraber entegreli şekilde zamanı gelince açıklama yapacağız” dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mevlüt AKÇAİR 16 Aralık 2020 14:38

    İnsanlar aç, eve bir ekmek getiremeyen bir sürü aileler var. Yok kolonya dağıttık yok maske dağıttık, araç çekici aldık... Ekonomi dibe vurdu, işsizlik aldı başını gidiyor, esnaf hal ağlıyor ..... V.S.... Söylenecek çok şey var, sizler alay eder gibi..... İş yapıyoruz iş....