BÖLGE Düzenleme Tarihi : 12 Ekim 2020 10:36 Haber Girişi : 12 Ekim 2020 10:50

KTSO proje üretiyor

KTSO proje üretiyor

KTSO proje üretiyor

Kelkit-Şiran ve Köse ilçelerinde ki çalışmaları yakından takip eden Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) bundan dolayı bölgenin taktirini kazanıyor.

KTSO YK Başkanı Mustafa Servet Daltaban bölgenin dinamiklerini hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek ortaya çıkan başarıların sessiz çığlığı olduğunu anlattı.

Çalışmlaarın devam ettiğini söyleyen Daltaban şunları söyledi.

“Kelkit Belediyesi, Kelkit Halk Eğitim Müdürlüğü,  Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak çalışması sonunda  ve "KASABA ATÖLYESI" isimli bir proje hayata geçti.

2020 yılı Coğrafi İşaretli Ürün Mali Destek programı kapsamında Kelkit TSO, Kelkit Belediyesi, Kelkit Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ve İŞKUR iştiraki ile hazırlanan "KASABA ATÖLYESİ" projesi DOKA tarafindan destekleme kapsamına alındı.

Kelkit TSO Meclis Üyesi Nazan KESKINOGLU, Kelkit TSO Genel Sekreteri Burcu Özlem SUNUR ve DOKA Uzmanı Betül TIRYAKI tarafindan proje sözleşmesi imzalanarak hayata geçti. Bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyorum”.

Şiran turizmine ‘Zipline’ katkı sağlayacak
Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası “TOMARA ZİPLİNE MACERA PARKI İLE DENEYİM TURİZMİ” projesine imza attı.

Proje hakkında bilgi veren Kelkit TSO Başkan Yardımcısı Umut Yaşar Doğan “Şiran ilçesinde bulunan Tomara tabiat parkına yeni çehre kazandıracağız” dedi. Doğan şunları söyledi. “Tomara bizim en önemli turizm değerimizdir. Cam seyir terasından sonra şimdide Zepline hizmeti verilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Zepline yeni sportif faaliyetler ile turistlik alan oluşturmaya, bölgede daha fazla turistin zaman geçirmesini sağlamaya, bölgenin turizm potansiyelini harekete geçirerek ve bölge halkının gelirlerini ve rekabet gücünü arttırmaya çalışacak bir projedir.
Bu kapsamda Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası olarak  hazırladığımız proje Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının Sürdürülebilir Turizm ve Destinasyon Yönetimi Mali Destek Programı kapsamında destekleme kapsamına alınmıştır”.
Projeye Kelkit TSO Başkan Yardımcısı Umut Yaşar DOĞAN’ın yanı sıra DOKA Birim Başkanı Hacı Salih ŞAHİN imza koydu.