BÖLGE Düzenleme Tarihi : 14 Kasım 2020 09:15 Haber Girişi : 14 Kasım 2020 09:17

Gümüşhane'ye müjde

Gümüşhane'ye müjde

Çağrı merkezi çalışmaya devam edecek 

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, kentin önemli istihdam kaynaklarından birisi olan Çağrı Merkezi’nin kapanmayarak faaliyetlerine devam edeceğini ve kimsenin mağdur edilmeyeceği müjdesini verdi.

Yeni ünvanı Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş olan firmanın Gümüşhane’deki faaliyetlerini tesisisin kapanmaması için hergün takipçisi olduğunu kaydeden Akçay, çağrı merkezinin Türk Telekom AssisTT şirketi ile faaliyetlerine devam edeceği paylaştı.

Başkan Akçay, “D Smart Firması olarak 2008 yılında hizmete başlayan ve Arvato Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş, Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş olarak şehrimizdeki faaliyetlerine devam eden Gümüşhane Çağrı Merkezi son olarak D Smart firmasının sözleşmeyi tek taraflı olarak sonlandırması ve farklı şehirlerde hizmet veren Türk Telekom AssisTT şirketi ile yeni bir anlaşma yapması ile kapanma durumuna gelmişti. Bizlerin ve Gümüşhane Milletvekillerimiz Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş’ın da girişimleri ve vermiş oldukları destekler sayesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’ndan şehrimizdeki çağrı merkezinin hiçbir çalışanını çıkarmadan kaldığı yerden faaliyetlerine devam edeceği sözünü aldılar ve bu güzel haberi bizler ile paylaştılar. Şuan şehrimizdeki Çağrı Merkezinde faaliyet gösteren Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş firması, yeni iş ortağı olan Türk Telekom AssisTT şirketi ile yeni bir sözleşme imzalayarak, 220 çalışan ile hizmet vermeye devam ediyor. 80 çalışanı ise isteğe bağlı olarak ücretsiz izin kullanıyor. Firma ayrıca hiçbir çalışanın mağdur edilmeyeceği bilgisini tarafımızla paylaştı” dedi.

Gümüşhane’nin iş alanları olarak çok fazla alternatifleri olan bir şehir olmadığını bildiklerini kaydeden Akçay, “Birde şehrimizdeki en önemli istihdam kaynaklarından biri olan Gümüşhane Çağrı Merkezimizin kapanıyor ve 300 çalışanın işten çıkarılacağı söylemleri bizleri derinden üzmüştü. Ancak hiçbir zaman şehrimize yapılan bu haksızlığı kabul etmedik ve mücadelesini verdik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğluna, Gümüşhane Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’e, Gümüşhane Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş’a, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse’ye, Çağrı merkezimizin kapanmaması için verdiği mücadele ve emekleri için bir kez daha şehrimiz adına teşekkür ediyor, Mayen Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş firmasına da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler : Gümüşhane