BÖLGE Düzenleme Tarihi : 16 Ekim 2020 09:29 Haber Girişi : 16 Ekim 2020 09:33

Gümüşhane’de uluslararası kongre

Gümüşhane’de uluslararası kongre

Gümüşhane’de uluslararası kongre

Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi hazırlıkları devam ediyor

 

Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde 3-5 Aralık 2020 tarihleri arasında Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Kongresi 2020 Gümüşhane başlıklı kongrenin hazırlıkları devam ediyor. 

Ana teması “Sosyal Bilimlerde Güncel Yaklaşımlar ve Dijitalleşme” olarak belirlenen International Scientific Researches Congress 2020 Gümüşhane kongresi için ana temanın yanı sıra Sosyal Bilimler ile ilgili tüm disiplinlerden çalışmalar kabul edilecek. 

Konularında uzman bilim insanlarıyla sosyal bilimler ile ilgili fikirlerini, projelerini ve güncel bilgilerini paylaşma ve tartışma fırsatı bulacakları kongre, Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde ve Yunus Emre Enstitüsü, Bakü Khazar University, International University of Sarajevo ve Universitas Tphilisenesis iş birliğinde gerçekleştirilecek. 

“ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ilki Nisan 2019’da Gürcistan’ın başkenti Tiflis’de 10 farklı ülkeden 100’e yakın bildiri sunumu ile gerçekleştirilmişti. Serisinin devamı olarak planlanan ve Nisan 2020 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Ekim 2020 tarihinde ise Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirilmek istenen kongreler tüm dünyayı etkileyen COVİD-19 Salgını dolayısıyla 2021 yılına ertelenmişti. 

“ISR Congress” isimli uluslararası kongre serisinin ikincisi olacak ve Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan kongre de COVİD-19 salgını sebebiyle online olarak yapılacak.

Kongrede Sosyal Bilimler alanı ile ilgili pek çok konu ele alınacak ve sözel, sanal ve poster sunumlar yer alacak. Düzenleme Kurulu Başkanlığını GÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Yıldız’ın yapacağı kongrede sunulmak üzere gönderilen bildirilerin değerlendirme süreci hemen başlatılacak ve değerlendirme sonrasında “Kabul Mektubu” bildiri yazarına iletilecek. Gönderilen bildirilerin özetlerini içeren “Bildiri Özetleri Kitabı” katılımcılara sunulacak. Tam metin gönderilen bildirilerin yer aldığı “Proceedings- Kongre Bildiriler Kitabı” ise 2020 yılı içerisinde elektronik olarak yayınlanacak.

Etiketler : Gümüşhane