ROPÖRTAJ Düzenleme Tarihi : 13 Eylül 2020 13:41 Haber Girişi : 13 Eylül 2020 13:42

Görev A takımında

Görev A takımında

Ali Sürmen'den Sörloth yorumu: 'Yabancı sporcular, ben Trabzonspor’luyum' diyemez

 

Trabzonspor’da dönem başları,sonlarında ve özel durumlarda gerçekleştirilen Trabzonspor kurul başkanları toplantısı dün gerçekleşti. 

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Ören, Trabzonspor Disiplin Kurulu Başkanı Haluk Raci Gençosmanoğlu, Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanvekili Hasan Basri Halisçelik, Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun, TFF Başkanvekili Yılmaz Büyükaydın ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu’nun yer aldığı toplantıda gündemdeki konular, kulübün ekonomik, idari ve sportif yapısıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonrası 61saat’e açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen “Sezon başlarında böyle toplantılarımızı mutlaka yapıyoruz, her sezon başında dönem kapandığında devre sonu toplu değerlendirme yapıyoruz.

 

HERKES ÇIKIP KONUŞMALI...

Asıl sorun genel toplantıları pandemi nedeniyle yüz yüze yapamıyoruz, Divan Kurulu toplantılarımızı yapabilisek oralarda toplansak, orada konuşsak, herkes çıkıp fikirlerini söylese daha güzel olacaktır. Ancak bu pandamı süreci toplanmalara izin vermiyor. 

 

YAYIN KURULUŞ DA GİDERSE SORUN OLACAK

Toplantının gündemiyle ilgili konuşan Sürmen “Geçtiğimiz sezondan bu sezona kulübümüzün mali,idari ve sportif yapılarını konuşma fırsatımız oldu. Bu arada büyük sorun spor camiasını bekliyor. Hala daha yayıncı kuruluşla ilgili bir anlaşma yok. Bilindiği üzere tüm kulüpler bu sezon seyircisiz maçlarını oynayacak buradaki tüm gelirlerler de elden kaçtı. Kulüpler yayıncı kuruluş gelirinden de mahrum kalırsa oradan gelmesi planan parada sorun olursa neler yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulunduk. 

YABANCI BU MANEVİ BAĞI KURMAZ

Sörloth konusunun da gündeme geldiğini ifade eden Sürmen “Sörloth değerli bir oyuncu, aldığı ciddi teklifler aklını çeldi. Daha önce bu durumu Mehmet Ekici’de ondan önce de Ogün ve Abdullah transferlerinde yaşadık. Burada tüm kontrol yine Trabzonspor’da,ancak oyuncunun hareketi de bazı hamlelere mecbur kılıyor. Özet olarak bizim yabancılara verdiğimiz değeri, kendi çocuklarımıza vermemiz gerekiyor. Ali Kemal,Serdar Bali,Hami Mandıralı, Yusuf Yazıcı örneği var. Onlarda satıldı ama onlar, Trabzon’un evladı olarak “ben Trabzonsporluyum” diyebiliyorlar.Yabancı bu manevi bağı kurmaz."

 

LİMİTİN ÜZERİNE ÇIKMAK DOĞRU SONUÇ DOĞURMAZ Harcama limitlerinin Trabzonspor’un adım atmasında önemli rol oynadığını kaydeden Sürmen “TFF’nin yürürlüğe koyduğu bir sitem var, bunu uygulamak zorundasın. Gelirlerin azaldığı böyle bir dönemde fevri çıkışlar yapıp limitlerin üzerine çıkmak doğru sonuç doğurmaz.Bir oyuncuya 2,5 milyon Euro verdiği zaman diğer oyuncuya ne vereceksin. Bunların hepsinin hesaplarının tek tek yapılması gerekiyor. Camiamız her hal ve şartta Trabzonspor’un menfaatlerini düşünmesi ve doğru adımlara destek olması gerekir.

KAYNAK Hasan Tuncel