ÜRETİM Haber Girişi : 11 Ocak 2021 06:22

Cam da yokları oynuyoruz!

Cam da yokları oynuyoruz!

Zam var Cam yok

Döviz kuru yükselip pandemide işler biraz yavaşlayınca üreticiler yüzünü ihracata döndürdü ve iç piyasada durgunluk başgösterdi.

Camda yaşanan sıkıntı o kadar büyük boyuta ulaştı ki, mobilya üreticileri ayna dahi bulamaz hale geldi.

Sektörün Akçaabat’ta ki temsilcilerinden biri olan Akçaabat Cam Sanayide aynı sorunlardan muzdarip.

Şirketin Genel Müdürü Saim Öztürk, uzun zamandan beri cam bulamadıkları için müşterilerden gelen taleplerinin inanılmaz boyuta ulaştığını söyledi.

ekotime.net’e konuşan Öztürk bu durumun ne kadar süreceğini tahmin edemediklerini belirterek tahminen bu yılın mayıs-haziran aylarına kadar devam etmesinden korktuğunu belirtti.

Öztürk şunları söyledi:

“Türkiye iç piyasaya cam sağlayan Şişecam firmasından kaynaklanan durgunluktan bahsediyoruz. Daha evvelde Şişecam "Hatlar kapalı" filan diyerek iç piyasaya mal vermediğini çok iyi biliyoruz. Özellikle Şişecam olan üretici firma iç piyasaya yeterli miktarda cam veremediği için sektörde faaliyet gösteren firmalar sıkıntı içine düştüler.

Yaptığımız görüşmeler neticesinde ilimizin ana firması açıklama yapıyor. Diyorlar ki: “Yeterli miktarda cam bizede gelmiyor. Bundan dolayı bizlerde alt bayilerimize talep ettikleri miktarı değilde daha azını vermek durumunda kalıyoruz”.

Bu açıklama bizi tatmin etmiyor. Zaten pandemiden dolayı haftanın belirli günü çalışıyoruz. Bu zamanda da cam bulamadığımız için maalesef çalışamıyoruz. Bu durum zarar etmemize neden oluyor. Yıllardır böyle bir durum başımıza gelmedi. Yetkililerin bu duruma acilen çözüm bulmasını bekliyoruz”.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.