SON DAKİKA Düzenleme Tarihi : 16 Kasım 2020 11:40 Haber Girişi : 16 Kasım 2020 11:41

Bencillik ve beceriksizlik!

Bencillik ve beceriksizlik!

Bencillik ve beceriksizlik!

 

Geçen sezon zirve mücadelesi veren Trabzonspor, Alanyaspor karşısına ‘oynayamıyorsam oynatmam’ kadrosuyla çıktı. Zira orta sahada üretkenliği az ama mücadeleci, 3 çabuk adam vardı. Abdulkadir Parmak, Flavio ve Pereira’nın rahatsız edici presi, ligin en kreatif hücum gücüne sahip takımı Alanya’yı sadece kanatlardan çözüm aramaya itti.

Trabzonspor rakibini durdurdu ama kendisi hiç de boş durmadı, sakince skor aradı. Top kaptıklarında bir şansları da vardı hatta; Çağdaş Atan’ın öğrencileri baskıda geç kaldı. Ve bu durum Trabzon’a rakibinden daha net pozisyonlar getirdi. Ama sanırım ‘yabancı kontenjanını dolduralım da nasıl olursa olsun’ adlı menajer destekli transfer çalışması ürünlerinden biri olan Djaniny engeline takıldılar: kaçırdıkları bencillikle beceriksizlik karışımıydı sanki!

40’da iptal edilen Bareiro golü öncesinde onu kaçıran Edgar le ilk kötü sinyali vermişti, diğer stoper Vitor Hugo 50’de ona nazire yaptı, Caulker’i rahat bıraktı! İşte o Caulker 10 dakika içinde iki kaleye de gol atarak maça renk kattı!

Orta saha düşünce son yarım saatte oynatmama değil bu kez sadece savunma uzaklaştırmakla meşguldü Trabzonspor. Bunu başardı, araya iki kontratakla pozisyon da sığdırdı, hatta son 5 dakika oyuna da hükmetti ama 1 puan da bu atmosferde önemliydi.