BÖLGE Düzenleme Tarihi : 01 Ocak 2021 09:55 Haber Girişi : 01 Ocak 2021 10:09

2021 yılını ekonomik toparlanma umuduya karşılıyoruz

2021 yılını ekonomik toparlanma umuduya karşılıyoruz

Hacısalihoğlu: Yeni yılda üretime, istihdama ve ihracata odaklanmalıyız

2021 yılını ekonomik toparlanma umuduya karşılıyoruz

Salgın nedeniyle bütün dünya ekonomilerinin zor anlar yaşadığı bir yılın tamamlandığını ifade eden Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, yeni yılda aşı ile beraber normalleşme ve küresel daralmanın yavaşlamasının beklendiğini vurguladı.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu yeni yıl mesajında iş dünyası olarak 2021 yılını ekonomik toparlanma umuduyla karşıladıklarını belirterek, “Her şeye rağmen temkinli ve tedbirli olmaya devam etmeliyiz” dedi. Hacısalihoğlu şunları söyledi: “Geride bıraktığımız 2020 yılı bize göstermiştir ki salgın gibi hiç beklenmedik çok farklı olaylar ile karşılaşabiliyoruz. Bu nedenle iş dünyası olarak temkinli ve tedbirli olmalıyız. Önce bütün bireyler olarak sağlığımızı korumalıyız. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam etmeliyiz. 2021 yılı için küresel ekonomide durgunluğun yavaşlayacağı yönünde beklentiler ön plana çıkmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerin ekonomilerinin zorlandığı salgın sürecinde Türkiye gibi gelişmekte olan bir çok ülkenin ortaya koyduğu performanslar dünya genelinde takdir toplamıştır. Daha iyi organize olarak 2021 yılında hem kendi ekonomimize hem de ülkemiz ve dünya ekonomisinin normalleşmesine katkımızı koymaya devam edeceğiz. Özellikle üretime, istihdama ve ihracata odaklanarak ekonominin çarklarını döndüren iş dünyasının bütün çalışanlarına, milletimize ve insanlığa yeni yılın sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.